Wybierz interesujące Cię mieszkania
i zapytaj nas o ofertę
26 marca 2023

Duże przeszklenia

Duże przeszklenia - wykorzystanie światła i oszczędności ogrzewania

 

Nowoczesne budownictwo w znacznym stopniu wyróżnia się, robiąc wrażenie swoją unikatową formą. Jednym z rozwiązań, które bardzo często możemy spotkać, zarówno w przypadku obiektów użytku publicznego, biurowców, jak domów prywatnych, są powierzchnie przeszklone. Jest to rozwiązanie charakteryzujące się wysoką estetyką, jak i bardzo praktyczne, dlatego szybko stało się bardzo ważnym, architektonicznym trendem. Z roku na rok powierzchnie przeszklone coraz bardziej zyskują na popularności, zwłaszcza w przypadku domów jednorodzinnych. Takie rozwiązanie zostało zastosowane również u nas, a o jego znaczeniu technicznym i wizualnym dowiecie się Państwo w dalszej części artykułu.

Zalety przeszkleń

Duże okna pełnią bardzo ważną rolę, jeśli chodzi o aranżację wnętrza. Dzięki nim każde pomieszczenie wydaje się dużo większe i przestronniejsze. Wpływają również na wygląd budynku z zewnątrz, sprawiając, że prezentuje się dużo bardziej nowocześnie i elegancko.

Jest to świetne rozwiązanie dla naszej strefy klimatycznej. Niestety w Polsce nie zawsze możemy liczyć na piękną pogodę, i często zdarza się tak, że słońce pojawia się dużo rzadziej niż byśmy tego chcieli. Jeśli w naszym domu mamy przeszklenia, możemy cieszyć się każdą taką chwilą, widząc jak słońce rozświetla wnętrze naszego domu.

Dzięki przeszkleniom można osiągnąć efekt tzw. architektury otwartej, która nie wywołuje w mieszkańcach poczucia zamknięcia przed światem zewnętrznym, a wręcz przeciwnie, poczucie kontaktu z przyrodą znajdującą się na zewnątrz. Daje także możliwość ciągłego cieszenia się pogodą panującą na zewnątrz, nie marznąć gdy są przy mrozku lub nie moknąc w deszczu.

Izolacja

W przypadku przeszkleń, stosowane są bardzo nowoczesne rozwiązania, które charakteryzują się niezwykle korzystnymi właściwościami. Dzięki temu są one w stanie zapewnić bardzo wysoką izolację jeśli chodzi o temperaturę oraz dźwięk.

Przeszklenia w domach jednorodzinnych – trend, który zostanie z nami na dłużej

Ze względu na to, że przeszklenia nie tylko świetnie się prezentują, ale są także bardzo praktyczne, moda na nie z pewnością szybko nie odejdzie. Wręcz przeciwnie, praktycznie pewne jest, że będzie się jeszcze bardziej rozprzestrzeniać, trafiając do coraz większej liczby projektów domów jednorodzinnych.