Wybierz interesujące Cię mieszkania
i zapytaj nas o ofertę
26 marca 2023

Pierwsze koszenie i grill sezonu

Wiosna to moment, gdy możemy w końcu wyjść do naszego ogródka i ponownie cieszyć się z jego uprawiania. Co prawda, wraz z pierwszymi cieplejszymi promieniami słońca, nadchodzi czas dopełnienia wielu obowiązków, ale także przyjemnego spędzania czasu na świeżym powietrzu np. robiąc pierwszego grilla w sezonie.

Pierwsze koszenie trawy

Koszenie trawy jest jedną z najważniejszych prac w naszym ogródku. Jest tak dlatego, że trawnik zajmuje zazwyczaj znaczną część posesji. Jeśli będzie źle wyglądał, całość również będzie robiła niezbyt dobre wrażenie. Pierwsze, wiosenne koszenie trawy należy przeprowadzić najlepiej na przełomie marca oraz kwietnia. Bardzo ważne jest jednak, by naszą decyzję uzależnić od pogody, jaka panuje danego roku. Jeśli wczesna wiosna będzie raczej sucha, trawa może rosnąć wolniej, w wilgotniejszym roku, przyrost może być znacznie szybszy. Właśnie dlatego warto zdecydować się na koszenie dopiero wtedy, gdy trawa będzie miała około 7-8 cm wysokości.

W tym roku wiosna zawitała do nas na tyle późno, że czas pierwszego koszenia i wertykulacji trawników przypada prawie na majówkę!

Nasadzenia drzew

Wiele osób decyduje się również na przeprowadzenie wiosną nowego nasadzenia drzew. Jest to jak najbardziej odpowiedni moment, należy jednak mieć na uwadze, że nie wszystkie gatunki drzew możemy zasadzić wiosną. Dla niektórych może być to niewłaściwy moment, z uwagi na ryzyko wystąpienia suszy, która może być niebezpieczna dla młodych roślin, ze słabym systemem korzeniowym. W przypadku innych, będzie to jednak dobry wybór. Właśnie dlatego, nim podejmiemy decyzję powinniśmy zapoznać się z potrzebami konkretnego gatunku.

Idealny moment na wybór nowych mebli

Porządki wiosenne to okazja, by sprawdzić w jakim stanie są nasze meble ogrodowe. Niektóre z nich mogły zostać zniszczone w okresie jesienno-zimowym, inne zwyczajnie zdążyły się zużyć. Jeśli ich stan pozostawia wiele do życzenia, możemy wykorzystać okazję i odrestaurować je lub wymienić na nowe. Warto poświęcić chwilę i sprawdzić również stan małej architektury.

Pierwszy grill

Moment, gdy możemy wyjść do ogrodu i razem z rodziną lub znajomymi rozpalić grilla, a następnie przygotować na nim pyszne jedzenie, to chwila na którą wiele osób czeka przez całą zimę. Jest to bowiem nie tylko okazja do zjedzenia czegoś pysznego, ale także spędzenia czasu w miłym gronie oraz świetna zabawa na świeżym powietrzu.