Wybierz interesujące Cię mieszkania
i zapytaj nas o ofertę
07 grudnia 2023

Przygotowanie do sezonu wiosennego i ogrodniczego

Przygotowanie do sezonu wiosennego i ogrodniczego

 

Początek wiosny to bardzo ekscytujący moment dla wszystkich, którzy lubią dbać o swój ogródek. Pierwsze ciepłe promienie słońca sprawiają, że rośliny budzą się po zimie i ponownie zaczynają się rozwijać. Chcąc maksymalnie cieszyć się ich pięknem, należy odpowiednio przygotować ogród do nadchodzącego sezonu. Ważne jest jego odpowiednie uporządkowanie, sprawdzenie stanu trawy oraz roślin. Jest to także czas na zrobienie zakupów ogrodniczych. Im bardziej przyłożymy się do obowiązków na początku sezonu, tym lepiej ogród będzie się prezentował w nadchodzących miesiącach.
 

Porządkowanie ogrodu

Zima zawsze zostawia po sobie bałagan, który warto sprzątnąć. Podczas porządkowania należy usunąć resztki jesiennych liści, wszystkie gałęzie leżące na ziemi czy martwe części roślin. Warto pamiętać także o przycięciu wszystkich drzew i krzewów.

Nadchodzi czas, by odsłonić rośliny, które zabezpieczyliśmy przez mrozami oraz sprawdzić i ich stan. Jest to również dobry moment na wykonanie pierwszego, wiosennego nawożenia, które pozwoli dostarczyć roślinom wartości odżywczych, a w efekcie zapewni lepszy rozwój.

Sprawdzenie stanu trawy

W trakcie zimy trawnik może znacznie ucierpieć, dlatego bardzo ważne jest sprawdzenie jego stanu oraz przeprowadzenie odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych. Pierwsze, co powinniśmy zrobić, to zagrabienie trawnika. W ten sposób można pozbyć się obumarłych roślin. Chociaż jest to raczej mało przyjemny obowiązek, po jego wykonaniu trawnik prezentuje się dużo lepiej.

W niektórych przypadkach konieczne będzie wykonanie także innych zabiegów np. wałowania, wertykulacji lub areacji. Konkretne prace należy dobrać do aktualnego stanu trawnika. Na koniec warto przeprowadzić nawożenie, a po pewnym czasie pierwsze, wiosenne koszenie.

Zakupy ogrodnicze

Wiosna to również czas, w którym należy dokonać zakupów. Warto zaopatrzyć się w nasiona roślin, które będziemy chcieli wysiać w tym roku, a także niezbędne akcesoria.

Warto sprawdzić również stan małej architektury oraz wszystkich innych elementów naszego ogrodu. Może okazać się bowiem, że mrozy, śnieg i wiatr poczyniły pewne szkody, dlatego niezbędna jest wymiana tych elementów na nowe lub ich naprawa. Warto wcześniej zastanowić się czego potrzebujemy i z wyprzedzeniem zaplanować wszystkie wydatki. W ten sposób łatwiej będzie nadać ogrodowi zachwycającego wyglądu.

 

A już wkrótce nagranie LIVE prosto z naszych ogrodów!