Wybierz interesujące Cię mieszkania
i zapytaj nas o ofertę
26 marca 2023

Szklane domy - przyszłość architektury?

Szkło, zwłaszcza w przypadku nowoczesnej architektury, stanowi jeden z najpopularniejszych materiałów budowlanych. Materiał ten cieszy się ogromną popularnością i jest wykorzystywany w wielu projektach architektonicznych. Obecnie można spotkać nie tylko ogromne, przeszklone wieżowce lub centra handlowe, ale także coraz większe szklane powierzchnie w domach prywatnych. Wszystko dlatego, że takie rozwiązania świetnie się prezentują oraz posiadają korzystne właściwości.

Korzystne właściwości przeszkleń

Zaletą tego typu rozwiązań jest fakt, że nie powstają z wykorzystaniem jednej tafli szkła, tylko kilku, oddzielonych przestrzenią, w której znajduje się powietrze lub innych gaz. W przypadku modeli trzyszybowych mamy dwie komory wypełnione gazem. Dzięki temu przeszklenie zapewnia świetne właściwości izolacyjne, zachowując przy tym bardzo wysoką przezierność.

W efekcie, stosując przeszklenia w domach, otrzymujemy skuteczne zabezpieczenie przed wnikaniem do wnętrza temperatur z zewnątrz, zapewniając tym samym ciepło zimą oraz przyjemny chłód latem. Właściwości izolacyjne wpływają nie tylko na komfort termiczny, ale także chronią przed hałasami, gwarantując nam ciszę i spokój.

Zaletą przeszkleń trzyszybowych jest również fakt, że zapewniają bardzo wysoki poziom przepuszczania światła. Dzięki nim możemy cieszyć się cudownie rozświetlonymi pomieszczeniami. Taka sytuacja z pewnością pozytywnie wpłynie na komfort mieszkańców. Będzie również korzystna dla wielu gatunków kwiatów. Szkło sprawia nie tylko, że pomieszczenie staje się jaśniejsze, ale także optycznie większe i zapewnia poczucie większej bliskości natury.

Przeszklenia w naszych inwestycjach

Chcąc w jak największym stopniu zadbać o przyszłych mieszkańców budowanych przez nas domów, dbamy o to, by realizowane przez nas inwestycje świetnie wpasowały się w aktualne architektoniczne trendy, a do tego były praktyczne. Właśnie dlatego w swoich domach mieszkalnych stosujemy przeszklenia. Dzięki nim budynki świetnie się prezentują zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz, a do tego zapewniają mieszkańcom maksimum komfortu.