Choose offers to add to clipboard

Aktualności

Aktualności Z życia osiedla

21 October 2021

Nowoczesne domy w Gorzowie Wlkp. - dlaczego Warta Residence?

Zakup domu stanowi największą inwestycję w życiu większości osób, a chęć posiadania własnego miejsca jest dla wielu osób ogromnym marzeniem. Niestety zakup może być także źródłem niepokoju. Wszystko dlatego, że konieczne jest pamiętanie o wielu sprawach, a poszczególne kwestie formalne mogą wydawać się przytłaczające. Dochodzi jeszcze do tego wybór odpowiedniego dewelopera.

read more
11 October 2021

Spędzanie czasu w domu w czasie niepogody/jesieni

Jesienna aura nie zawsze nam sprzyja i niejednokrotnie zmusza nas do pozostania w domu, uniemożliwiając cieszenie

się spędzaniem czasu na świeżym powietrzu. Całe szczęście siedzenie w domu nie musi być nudne i nieprzyjemne.

Pozostając wewnątrz również nie musimy się nudzić.

 

read more
04 April 2019

Z życia osiedla

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum. Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus est Lorem ipsum dolor sit amet.

read more
11 October 2021

Szklane domy - przyszłość architektury?

Szkło, zwłaszcza w przypadku nowoczesnej architektury, stanowi jeden z najpopularniejszych materiałów budowlanych. Materiał ten cieszy się ogromną popularnością i jest wykorzystywany w wielu projektach architektonicznych. Obecnie można spotkać nie tylko ogromne, przeszklone wieżowce lub centra handlowe, ale także coraz większe szklane powierzchnie w domach prywatnych. Wszystko dlatego, że takie rozwiązania świetnie się prezentują oraz posiadają korzystne właściwości.

read more
22 December 2020

Sylwester w czasach COVID-19

Pandemia opanowała świat i odmieniła praktycznie każdą dziedzinę życia. Niestety dotyczy to nie tylko naszej codzienności, ale także szczególnych chwil, które do tej pory spędzaliśmy w wyjątkowych okolicznościach. Jedną z takich okazji jest Sylwester. Tegoroczne obchody organizowane przez władze miasta zostały odwołane, a to w połączeniu ze znacznym ograniczeniem funkcjonowania gastronomii, mocno ogranicza nam możliwości spędzenia tej wyjątkowej nocy. Pozostaje nam praktycznie tylko Sylwester w domu.

read more
23 February 2021

Duże przeszklenia

Duże przeszklenia - wykorzystanie światła i oszczędności ogrzewania

 

Nowoczesne budownictwo w znacznym stopniu wyróżnia się, robiąc wrażenie swoją unikatową formą. Jednym z rozwiązań, które bardzo często możemy spotkać, zarówno w przypadku obiektów użytku publicznego, biurowców, jak domów prywatnych, są powierzchnie przeszklone. Jest to rozwiązanie charakteryzujące się wysoką estetyką, jak i bardzo praktyczne, dlatego szybko stało się bardzo ważnym, architektonicznym trendem. Z roku na rok powierzchnie przeszklone coraz bardziej zyskują na popularności, zwłaszcza w przypadku domów jednorodzinnych. Takie rozwiązanie zostało zastosowane również u nas, a o jego znaczeniu technicznym i wizualnym dowiecie się Państwo w dalszej części artykułu.

read more
19 March 2021

Przygotowanie do sezonu wiosennego i ogrodniczego

Przygotowanie do sezonu wiosennego i ogrodniczego

 

Początek wiosny to bardzo ekscytujący moment dla wszystkich, którzy lubią dbać o swój ogródek. Pierwsze ciepłe promienie słońca sprawiają, że rośliny budzą się po zimie i ponownie zaczynają się rozwijać. Chcąc maksymalnie cieszyć się ich pięknem, należy odpowiednio przygotować ogród do nadchodzącego sezonu. Ważne jest jego odpowiednie uporządkowanie, sprawdzenie stanu trawy oraz roślin. Jest to także czas na zrobienie zakupów ogrodniczych. Im bardziej przyłożymy się do obowiązków na początku sezonu, tym lepiej ogród będzie się prezentował w nadchodzących miesiącach.
 

read more
20 April 2021

Pierwsze koszenie i grill sezonu

Wiosna to moment, gdy możemy w końcu wyjść do naszego ogródka i ponownie cieszyć się z jego uprawiania. Co prawda, wraz z pierwszymi cieplejszymi promieniami słońca, nadchodzi czas dopełnienia wielu obowiązków, ale także przyjemnego spędzania czasu na świeżym powietrzu np. robiąc pierwszego grilla w sezonie.

Pierwsze koszenie trawy

Koszenie trawy jest jedną z najważniejszych prac w naszym ogródku. Jest tak dlatego, że trawnik zajmuje zazwyczaj znaczną część posesji. Jeśli będzie źle wyglądał, całość również będzie robiła niezbyt dobre wrażenie. Pierwsze, wiosenne koszenie trawy należy przeprowadzić najlepiej na przełomie marca oraz kwietnia. Bardzo ważne jest jednak, by naszą decyzję uzależnić od pogody, jaka panuje danego roku. Jeśli wczesna wiosna będzie raczej sucha, trawa może rosnąć wolniej, w wilgotniejszym roku, przyrost może być znacznie szybszy. Właśnie dlatego warto zdecydować się na koszenie dopiero wtedy, gdy trawa będzie miała około 7-8 cm wysokości.

W tym roku wiosna zawitała do nas na tyle późno, że czas pierwszego koszenia i wertykulacji trawników przypada prawie na majówkę!

Nasadzenia drzew

Wiele osób decyduje się również na przeprowadzenie wiosną nowego nasadzenia drzew. Jest to jak najbardziej odpowiedni moment, należy jednak mieć na uwadze, że nie wszystkie gatunki drzew możemy zasadzić wiosną. Dla niektórych może być to niewłaściwy moment, z uwagi na ryzyko wystąpienia suszy, która może być niebezpieczna dla młodych roślin, ze słabym systemem korzeniowym. W przypadku innych, będzie to jednak dobry wybór. Właśnie dlatego, nim podejmiemy decyzję powinniśmy zapoznać się z potrzebami konkretnego gatunku.

Idealny moment na wybór nowych mebli

Porządki wiosenne to okazja, by sprawdzić w jakim stanie są nasze meble ogrodowe. Niektóre z nich mogły zostać zniszczone w okresie jesienno-zimowym, inne zwyczajnie zdążyły się zużyć. Jeśli ich stan pozostawia wiele do życzenia, możemy wykorzystać okazję i odrestaurować je lub wymienić na nowe. Warto poświęcić chwilę i sprawdzić również stan małej architektury.

Pierwszy grill

Moment, gdy możemy wyjść do ogrodu i razem z rodziną lub znajomymi rozpalić grilla, a następnie przygotować na nim pyszne jedzenie, to chwila na którą wiele osób czeka przez całą zimę. Jest to bowiem nie tylko okazja do zjedzenia czegoś pysznego, ale także spędzenia czasu w miłym gronie oraz świetna zabawa na świeżym powietrzu.

read more
Go to page: Z życia osiedla
Go to page: Duże przeszklenia