Wybierz interesujące Cię mieszkania
i zapytaj nas o ofertę
26 marca 2023

Jesień w ogrodzie

Gdy myślimy o czasie spędzonym w ogrodzie, przeważnie pierwsze skojarzenia dotyczą lata. Oczywiście podczas najcieplejszej części roku spędzamy tam najwięcej czasu, nie znaczy to jednak, że nie możemy cieszyć nim cieszyć również później. Ogród to doskonałe miejsce, by chłonąć ostatnie tegoroczne cieplejsze promienie słońca lub wypoczywać na świeżym powietrzu. Jesień to również czas, który warto poświęcić na przygotowanie wszystkiego na nadchodzącą zimę oraz przyszły rok.

Warto pamiętać o porządkach

Jeśli chcemy wiosną zastać nasz ogród w dobrym stanie, warto zadbać o niego już teraz. W tym celu należy pozbyć się suchych liści, opadłych gałęzi, resztek przekwitłych roślin oraz innych niepotrzebnych rzeczy.

Zabezpieczmy rośliny

Należy pamiętać także o roślinach, które słabo znoszą mrozy. Jeśli chcemy, by w kolejnym roku ponownie cieszyły nasze oczy, musimy odpowiednio przygotować je na zimę. W tym celu można okryć je włókniną, zapewniając tym samym skuteczną ochronę przed niskimi temperaturami.

Należy także pamiętać, by zabezpieczyć rozłożyste krzewy za pomocą sznurka. W innym przypadku mogłyby zostać połamane przez śnieg. Jesień to dobry moment, by uciąć suche i spróchniałe gałęzie.

Zadbajmy o trawnik

Warto pamiętać o tym, by ostatnie koszenie trawnika przeprowadzić w drugiej połowie października i nie ścinać go tak krótko jak latem. Warto zostawić na zimę nieco wyższą trawę. W ten sposób upewnimy się, że nie przemarznie w trakcie mrozów.

Jesień - doskonała pora na sadzenie roślin

Jeśli chcesz wzbogacić swój ogród o nowe drzewa, krzewy czy rośliny posiadające mrozoodporne cebulki, jest to idealna pora. W ten sposób wczesną wiosną puszczą pąki i będziemy mogli cieszyć się ich pięknem już w kolejnym sezonie. W tym czasie możemy zasadzić np. tulipany, hiacynty czy krokusy.

Spędzanie czasu w jesiennym ogrodzie

Czas spędzany w ogrodzie to nie tylko z dbanie o rośliny oraz ciągła praca. Przebywanie w nim to także znakomita okazja do kontaktu z naturą w chwilach wytchnienia. W ten sposób możemy podziwiać, jak przyroda szykuje się na nadejście zimy, a wszystko wokół nabiera pięknych, różnorodnych barw.

Jest to także idealny moment na zakończenie sezonu grillowego lub zrobienie ogniska w gronie rodziny i znajomych. Ciepłe jedzenie nigdy nie smakuje tak pysznie, jak w jesienne chłody.